הוצאת דיבה

היום ניתן לשמוע יותר ויותר על התחום של הוצאת דיבה, היות והאנונימיות של האינטרנט בשילוב עם הפופולאריות של הרשתות החברתיות השונות, גורמת לעלייה משמעותית במקרים מסוג זה. אנשים רבים מרשים לעצמם להביע את דעתם בפומבי, להשמיץ בעל עסק מסוים ולהעביר ביקורת על המוצרים או השירות שלו. חשוב להבין כי הדבר עלול לפגוע קשות במוניטין של העסק ובפרנסה שלו, דבר שכמובן מהווה עילה מצוינת לתביעה משפטית. יש לזכור כי החוק בארץ מגן על הכבוד ועל המוניטין של כל אדם, לכן לשון הרע עלולה להוביל לתביעה משפטית שתיגמר בתשלום של פיצוי משמעותי לעסק הנפגע. כדאי לדעת כי בתביעות מסוג זה, אין שום צורך להוכיח נזק, היות ומספיק שבעל העסק יוכיח נזק פוטנציאלי על מנת לזכות בפיצוי כספי הגון.

 

הוצאת דיבה – מה מעולם לא סיפרו לכם?

קודם כל, חשוב להבין כי אדם שמעוניין לתבוע אדם אחר בגין הוצאת דיבה, נשען למעשה על חוק איסור לשון הרע. מדובר על חוק שנועד לאזן בין החופש של אדם אחד להביע את דעותיו ואת מחשבותיו בפומבי לבין הזכות של אדם אחר לשמור על הכבוד והמוניטין שלו. כדאי לדעת כי ישנו הבדל קל בין הוצאת דיבה לבין לשון הרע, היות והוצאת דיבה מתייחסת לפרסום של דברי שקר, בעוד שלשון הרע מתייחסת הן לדבי שקר ולהן לאמירת אמת, אשר פוגעת בפרנסה ובמוניטין של העסק. חשוב להבין כי מדובר על תחום רחב ומורכב, הכולל לא מעט סעיפים ותתי סעיפים שונים. ניתן היום למצוא לא מעט פסקי דין שונים, אשר מהווים אסמכתא עבור מגוון עצום של מקרים מורכבים ומסועפים. לכן על מנת לזכות במקרים מסוג זה, יש צורך להתייעץ עם עורך דין מקצועי ומנוסה שמתמחה בתחום.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מזמינים חותמות דרך stamped.co.il

מזמינים חותמות דרך stamped.co.il

מעוניינים להזמין חותמות לעסק שלכם במחירים מעולים ובאיכות גבוהה? באתר https://stamped.co.il תוכלו למצוא חותמות איכותיות במחירים מעולים. כך שזה משהו שיהיה כדאי לכם להביא בחשבון ולהתחיל

קרא עוד »