מה אומר תקן 5281 לבנייה ירוקה

תקן 5281 הינו תקן לבנייה ירוקה המציע קטגוריות לבחינה ומדדים להגדרת מבנה ירוק. רבים נוטים לעבור לשימוש ירוק בכל דבר בחיים שלהם וכך גם בבניית בית. בנייה ירוקה היא חשובה מהמון סיבון ואת חלקם הבאנו כאן לפניכם.

 

מה  אומר תקן 5281 לבנייה ירוקה

ובכן, רבים לא כל כך יודעים מה אומר תקן 5281 לבנייה ירוקה. ננסה להסביר כאן את המשמעות שלו על קצה המזלג;

הקטגוריות בבנייה ירוקה מתייחסות לנושאים כגון: אנרגיה, מים, חומרים שונים, פסולת, בריאות, תחבורה ועוד רבים מהחומרים שאנו משתמשים בהם ביומיום.

עבור כל קטגוריה, מוגדרים נושאי משנה לבחינה הכוללים קריטריונים למדידה ולהערכת כל פעולה של מהי בנייה ירוקה ומהי לא. התקן מעניק ניקוד עבור עמידה בדרישות המפורטות בקריטריונים שהציבה לבנייה ירוקה. צבירת ניקוד תזכה פרויקט בהגדרה "בניין ירוק".

 

מהי בנייה ירוקה?

בנייה ירוקה, מיועדת להגביר את היעילות שבה משתמשים במבנים ואתריהם באנרגיה, מים וחומרים, ולהפחתת ההשפעות על בריאות האדם ועל הסביבה במשך כל מחזור החיים של הבניין.

מושגי בנייה ירוקה משתרעים מעבר לקירות הבניינים וכוללים גם סוגיות של תכנון אתרים, קהילה ושימוש בקרקע.

 

מדוע בניין ירוק – האם זה חשוב?

לצמיחה והתפתחות של הקהילה שלכם, ישנה השפעה רבה על הסביבה הטבעית שלכם. ייצור, תכנון, הקמה ותפעול של הבניינים בהם אנו חיים – עובדים לצריכה של רבים ממשאבי הטבע שלנו.

בנייה ירוקה נחשבת לאיכותית יותר מבחינת כל דבר. לא סתם רבים מהעולם עוברים לבנות את עסקיהם בבנייה ירוקה ועושים שינוי תודעתי בכל דבר שנודע לעסק או לבית הפרטי שלהם. זה חשוב, זה טוב, וזה יכול לשנות את העולם למקום טוב יותר.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מה זה קישורים חיצוניים?

הרעיון של אתר אינטרנט הוא לגרום לאנשים להגיע לאתר שלך. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לספק להם תוכן שהם יכולים למצוא כרלוונטי להם. הדרך

קרא עוד »

מוצרי ספיגה

מוצרי ספיגה למבוגרים הם סוג של מוצר המשמש מבוגרים לספיגת השתן. מוצרים אלה יכולים להיות חד פעמיים או לשימוש חוזר והם זמינים בגדלים וצורות שונות.

קרא עוד »

פתיחת עוסק מורשה

עוסק הוא גוף שמוכר מוצרים לצרכנים. סוחר יכול להיות יצרן, קמעונאי או סיטונאי. פתיחת עוסק פטור אצל רואה חשבון הוא שלב חשוב ביותר בתהליך הפיכתו לעוסק

קרא עוד »